0 osaleja

Kursus toimub neljal järjestikusel neljapäeval: 09.03, 16.03, 23.03 ja 30.03.2023 kell 15.30–17.30 Zoom’i videoõppe keskkonnas (+ enne ja pärast 15 min lisaküsimusteks-vastusteks).

Kursusega saab liituda ka pärast esimese päeva toimumist – esimene kohtumine on järelvaadatav.

Kursuse juhendaja on Kaia Lainola.

Kursuse veebilingi saadame osalejale vahetult enne esimest kohtumist.

Praktilised vahendid stressi vähendamiseks tervishoius

Praegusel pinge- ja muutusterohkel ajal on eriti tähtis oskus hoida, taastada ja tugevdada endas rahu ja tasakaalu. See on oskus, mida saab treenida, ning Vaikuseminutite kursus annab Sulle selleks toimivad praktilised tööriistad.

Kursuse väärtuslikkus ja praktilisus:

  • tehnikad, mille abil saad toetada enda tasakaalukust ja keskendumisvõimet, samuti ennetada-leevendada pinget ja ärevust ning neist tingitud üleväsimust;
  • oskus märgata oma mõttemustreid ja emotsioone ning tugevdada enda stressiga toimetuleku võimet;
  • oskus nn automaatpiloodilt maha astuda ning kogeda ärgast siin-ja-praegu kohalolu, mis suurendab positiivsust ja tajutavat rahulolu.

Hind

Kursuse hind sisaldab

  • nelja veebisessiooni (järelvaadatavad)
  • koolitusel õpitavate harjutuste tekstid ja audiojuhendid, mida saab igal hetkel iseseisvalt ja mugavalt kasutada
  • praktilist meelerahu tuge kahe kuu vältel, sh iganädalased inspireerivad meilid praktiliste nippidega enda heaolu ja meelerahu suurendamiseks

Tartu Ülikooli mõju-uuring

Vaikuseminutite harjutusi praktiseeriti Vaikuseminutite programmis, mille kohta viis Tartu Ülikool läbi esindusliku valimiga mõju-uuringu. Uuring tõendas, et süsteemselt kasutatud teadveloleku harjutused aitavad kaasa koolinoorte stressi ja kurnatuse leevendamisele. Programmis osalenud noorte vereproovide keemiline analüüs näitas, et stressihormoon kortisooli tase vähenes. Loe lisa http://vaikuseminutid.ee/vaikuseminutite-programmi-moju-stressi-vahenemisele/.

Tunnistus, tõend

Kursuse tunnistus väljastatakse e-postiga ning koostöös TÜ rahvatervishoiu ja peremeditsiini instituudiga annab kursus 10 täiendkoolituspunkti. Tunnistuse saamiseks on vajalik osalemine auditoorses töös 75%, mille saab asendada õppimisega salvestise kaudu. Alla 75% auditoorses õppetöös osalemise kohta antakse soovi korral tõend. Kursuse tasu on maksuvaba koolituskulu ja soovi korral kajastub see Sinu tuludeklaratsioonil.

* * *

Kursuselt saad olulise isikliku kogemuse, teadmised ja innustuse, et harjutusi tulemuslikult kasutama hakata ja praktilised oskused enda pingete ja stressiga paremaks toimetulekuks.

Kogemused 2022. aasta kevadiselt kursuselt

Maris Laur, pereõde:

Märkan kursuse lõpuks üsna suuri muudatusi. Õppisin stressiga paremini toime tulema. Olen palju rahulikum, nii pingelistes olukordades kui üleüldse. Varem oli mul uinumisega raskusi, nüüd on mu unekvaliteet paranenud.

Kaari Talvet, radioloogiatehnik:

Kursuse suur väärtus oli see, et muutusin enda vastu lahkemaks, ka rasketes olukordades. Sain tööriistu, kuidas emotsioone märgata ja nendega toime tulla. See kõik on kasvatanud sisemist kindlustunnet.

Tatjana Laadi, perearst:

Oleme olemas teiste jaoks ja tihti oma vajadused jäävad märkamata. See kursus annab oskuse ja tunnetatud teadmise, kuidas olla enda jaoks olemas, ka väikeste hetkede jooksul.

Kasutaja avatar

Kaia Lainola

Loe koolitaja kohta täpsemalt siit: Kaia Lainola

0.00 keskmine põhineb 0 hinnangul

5 Tärni
0%
4 Tärni
0%
3 Tärni
0%
2 Tärni
0%
1 Tärni
0%