18 osalejat
Üks meelerahu õhtupoolik nädalas (2 tundi) on mõnus aeg iseendale, mil kogemuslikult tundma õppida enda vaimse heaolu eri tahke ja võimalusi. Saad tulemuslikku tuge, et kinnistada enda ellu praktilised oskused suurema kohalolu, enesesõbralikkuse ja kerguse loomiseks.

Kursus toimub esmaspäeviti 10.10–12.12.2022 kell 16.30–18.30 Zoom’i videoõppe keskkonnas. Kursuse juhendaja on meedikute poolt alati väga soojalt vastu võetud teadveloleku koolitaja Nelli Jung. Kursuse viite saadame osalejale vahetult enne esimest kohtumist.

Teadveloleku kursus efektiivsem toimetulek stressi ja ärevusega, suurem heaolu

MTÜ Vaikuseminutid koostöös Tartu Ülikooliga korraldab tervishoius töötavatele spetsialistidele teadveoleku (mindfulness) kursuse, mille väljundiks on 23 täiendkoolituspunkti. 

Et tulla paremini toime meid ümbritsevate stressirohkete oludega, on meil vaja tõhusaid vaimse tervise hoidmise oskuseid. Vaikuseminutite teadveloleku kursus on praktiline ja tõendatud tulemustega õpe. See praktiline kursus on 9-nädalane tugi tervishoiutöötajate kohalolu ja meelerahu praktika väljaarendamiseks. Osalejad saavad 8 nädala vältel tuge enda heaolule ning õpivad erinevaid tähelepanu- ja meelerahutehnikaid, mis aitavad väljuda oravarattast ning suunavad keskenduma sellele, mis parasjagu on. Õpitu aitab paremini toime tulla oma emotsioonide ja meeleoludega. Õppetsükli viimasel, 9. kohtumisel, käiakse ühiselt läbi kogemused, ideed ja võimalused, kuidas õpitut paremini patsientide heaks kasutada.

Kursusel kogetu suunab märkama enda sissejuurdunud harjumusi ja automaatseid reageerimisviise ning annab võimaluse nende harjumuste muutmiseks. Kujuneb oskus rahulikult vaadelda oma mõtteid ja emotsioone ning suhtuda endasse sõbralikumalt: see kõik muudab meid teadlikumaks, rahulikumaks, efektiivsemaks, loovamaks ja õnnelikumaks nii oma töös kui eraelus.

Osalustasu

Kursuse tasus sisaldub 8+1 kohtumist enesearengulises õhkkonnas, kursuse materjalid, juurdepääs kursuse audioharjutustele Vaikuseminutite äpis ning teadustulemuste ja metoodiliste juhenditega eestikeelne raamat “Ärksus” (Mark Williamsi ja Danny Penmani raamatu originaalpealkiri on  “Mindfulness: Finding Peace in a Frantic World”).

Kursuse eest on võimalik maksta mitmes osas (selle soovi saab märkida ostuhetkel). Tasuda saab nii pangalingiga kui ka arve alusel. Kursuse tasu on eraisikuna enda eest makstes maksuvaba koolituskulu ja soovi korral kajastub see Sinu tuludeklaratsioonil.

Teadveloleku kursuse ost on riskivaba – kursusele kehtib 100% raha tagasi garantii. Tagastame Sulle ostusumma, kui leiad pärast esimest kohtumist, et ei soovi kursusega jätkata.

Tunnistus, tõend

Tunnistus antakse välja koostöös Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervise instituudiga ning sellega kaasneb 23 täiendkoolituspunkti. Tunnistuse saavad õppijad, kes on auditoorses õppetöös osalenud vähemalt 75% ulatuses. Alla 75% auditoorses õppetöös osalemise kohta antakse tõend.

Tõendatud tulemustega õpe – kursus baseerub teadvelolekul (i.k. mindfulness) ehk oma tähelepanu teadvustatud ja hinnanguvabal suunamisel nii sise- kui ka välismaailma objektidele.

2021.-2022. aastal sellel kursusel osalenud tervishoiutöötajad vastasid enne ja pärast kursusel osalemist teaduslikult valideeritud küsimustikele (vt siit) ning analüüsi põhjal:

  • vähenes osalenud tervishoiu spetsialistide tööstress; 
  • tõusis subjektiivne heaolu, mis on teiste uuringute põhjal tugevalt seotud oluliste eluvaldkondadega nagu sotsiaalsed suhted, füüsiline ja vaimne tervis, õpingute ja töö tulemuslikkus;
  • kasvas teadveloleku tase sh vähenes hajevilolek ja tähelepanematusest tekkivate vigade hulk.

Lisaks sellele tõid osalejad kursuse  ja harjutuste praktiseerimise järgselt välja järgmisi muutusi:

  • suurem rahulikkus;
  • enam kohalolu hetkes;
  • paranenud märkamisvõime;
  • suurem rõõmu- ja naudingutunne;
  • parem toimetulek mõtete ja emotsioonidega;
  • suurem heasoovlikkus ja positiivsed muutused suhetes.

 

Kasutaja avatar

Nelli Jung

Loe koolitaja kohta täpsemalt siit: Nelli Jung

0.00 keskmine põhineb 0 hinnangul

5 Tärni
0%
4 Tärni
0%
3 Tärni
0%
2 Tärni
0%
1 Tärni
0%