Kursus toimub neljal järjestikusel teisipäeval: 05.11, 12.11, 19.11 ja 26.11 kell 16.30–18.30 Zoom’i videoõppe keskkonnas (+ enne ja pärast 15 min lisaküsimusteks-vastusteks). Kursuse veebilingi saadame osalejale vahetult enne esimest kohtumist.
Kursuse juhendaja on Nelli Jung (Tartu Ülikooli õppejõud), kelle tervishoiutöötajate koolitused on saanud väga positiivse tagasiside, mh näiteks Viljandi Haigla ja TÜ psühhiaatriakliiniku töötajatelt. Kaaskoolitaja on Kaire Kleesment, kes on lahenduskeskne coach.
Praktilised vahendid stressi vähendamiseks tervishoius
Praegusel pinge- ja muutusterohkel ajal on eriti tähtis oskus hoida, taastada ja tugevdada endas rahu ja tasakaalu. See on oskus, mida saab treenida, ning Vaikuseminutite kursus annab Sulle selleks toimivad praktilised tööriistad.
Kursuse väärtuslikkus ja praktilisus:
- tehnikad, mille abil saad toetada enda tasakaalukust ja keskendumisvõimet, samuti ennetada-leevendada pinget ja ärevust ning neist tingitud üleväsimust;
- oskus märgata oma mõttemustreid ja emotsioone ning tugevdada enda stressiga toimetuleku võimet;
- oskus nn automaatpiloodilt maha astuda ning kogeda ärgast siin-ja-praegu kohalolu, mis suurendab positiivsust ja tajutavat rahulolu.
MIDA KURSUS SULLE PAKUB?
Kursuselt saad olulise isikliku kogemuse, teadmised ja innustuse, et tõendatud mõjuga harjutusi tulemuslikult kasutama hakata ning praktilised oskused enda pingete ja stressiga paremaks toimetulekuks. Hinnas sisaldub:
- neli veebisessiooni (järelvaadatavad 1 nädala jooksul peale toimumist);
- raamat koolitusel õpitavate harjutuste tekstide ja praktiliste soovitustega ning audiojuhendid, mida saab igal hetkel iseseisvalt ja mugavalt kasutada;
- praktiline meelerahu tugi kahe kuu vältel, sh iganädalased inspireerivad meilid tõhusate nippidega enda heaolu ja meelerahu suurendamiseks.
Tartu Ülikooli mõju-uuring
Vaikuseminutite harjutusi praktiseeriti Vaikuseminutite programmis, mille kohta viis Tartu Ülikool läbi esindusliku valimiga mõju-uuringu. Kontrollgrupiga uuringus ilmnes, et teadveloleku harjutusi kasutanud noortel oli väiksem stressitase ja kurnatuse tase kui aktiivsel kontrollgrupil, kus saadi sama palju aega nutivabaks puhkamiseks. Stressitaset hinnati koostöös Uppsala ülikooliga läbi vereproovide keemilise analüüsi, mis näitas stressimarkerite nagu kortisool, kortisoon ja DHEA madalamat taset võrreldes kontrollgrupiga. Loe lisa Vaikuseminutid programmi mõju stressi vähenemisele.
Tunnistus ja täiendkoolituspunktid
Kursuse tunnistus väljastatakse e-postiga ning koostöös TÜ rahvatervishoiu ja peremeditsiini instituudiga annab kursus 10 täiendkoolituspunkti. Tunnistuse saamiseks on vajalik osalemine auditoorses töös 75%, mille saab asendada õppimisega salvestise kaudu. Alla 75% auditoorses õppetöös osalemise kohta antakse tõend. Kursuse tasu on maksuvaba koolituskulu ja soovi korral kajastub see Sinu tuludeklaratsioonil.
* * *
Kursuslaste kogemused
Maris Laur, pereõde:
Märkan kursuse lõpuks üsna suuri muudatusi. Õppisin stressiga paremini toime tulema. Olen palju rahulikum, nii pingelistes olukordades kui üleüldse. Varem oli mul uinumisega raskusi, nüüd on mu unekvaliteet paranenud.
Kaari Talvet, radioloogiatehnik:
Kursuse suur väärtus oli see, et muutusin enda vastu lahkemaks, ka rasketes olukordades. Sain tööriistu, kuidas emotsioone märgata ja nendega toime tulla. See kõik on kasvatanud sisemist kindlustunnet.
Tatjana Laadi, perearst:
Oleme olemas teiste jaoks ja tihti oma vajadused jäävad märkamata. See kursus annab oskuse ja tunnetatud teadmise, kuidas olla enda jaoks olemas, ka väikeste hetkede jooksul.