21 osalejat

Heaolu kogemuspäev: praktiline suvekool 24.08.2022

Sel aastal toimub Vaikuseminutite suvekool Harjumaal Paunküla Heaolukeskuses, mis oma maalilise keskkonnaga inspireerib meid hoolivusele, enesehoiule ja nende väärtuste kaudu ühenduse loomisele. Kutsume sind ammutama jõudu heaolu loova keskkonna kujundamiseks, jagama rõõmu- ja murekohti programmi rakendamisel ning osalema sisukates töötubades. 

Päeva juhatab sisse Lii Kaudne teemaga, kuidas toetada lapse enesekohaste ja sotsiaalsete oskuste arengut haridusasutuses, ning külalisesinejaks on Peep Vain, kes jagab oma laialdastest kogemustepagasist enesehoiu oskuseid ja nõuandeid. 

Pärast lõunapausi toimuvad töötoad ning oma töötubadesse ootavad teid:

  • “Lastevanemate SOS-tööriistade komplekt”, psühholoog Helena Väljaste
  • “Õpiraskustega laste toetamine Vaikuseminutite harjutuste abil”, eripedagoog Jaanika Peeba
  • “Heaolu loovate harjumuste kinnistamine 4 sammuga”, lahenduskeskne coach Malle Rajangu
  • “Raskete ja traumaatiliste kogemustega arvestamine teadveloleku rakendamisel”, psühholoog Helena Väljaste
  • “Teadveloleku meetodi integreerimine aine- või ringitundi”, õpetaja Elin Ots

“Heaolu loova lasteaia ja kooli” programmiga liitunud asutustest tulijatele on programmis eraldi tund “Kogemuste jagamine ja vaade algavasse õppeaastasse”, läbiviijaks coach ja superviisor Sigrid Melts. Teistel on võimalik osa saada sama tõenduspõhise programmi tutvustusest, mida viib läbi Vaikuseminutite tegevjuht Nelli Jung.

Päeva lõpetab Erki Kaikkonen, kellega koos olete oodatud rännakule läbi lugude, et inspireeruda lugude jutustamise kunstist.

Päevakava

Kogunemine kl 10.30 ja põhiettekannetega alustame kl 11 (Peep Vain, Lii Kaudne)
Lõuna koos liikumisega 13.00-14.30
14.3015.30 inspiratsioon heaolu kasvatamiseks kooli/lasteaia keskkonnas (Sigrid Melts, Nelli Jung)
15.3016.30 esimene praktiliste töötubade valik (Jaanika Peeba, Helena Väljaste, Malle Rajangu, Elin Ots)
17.0018.00 teine praktiliste töötubade valik (Jaanika Peeba, Helena Väljaste, Malle Rajangu)
18.0019.30 inspireeriv lõpp lugude vestmisega (Erki Kaikkonen) ning õhtusöök

Töötubade tutvustused

Lastevanemate SOS-tööriistade komplekt, psühholoog Helena Väljaste 

Töötuppa on oodatud lapsevanemad, kes tunnevad huvi teadvelolekul ja enesesõbralikkusel baseeruvate meetodite vastu. Osalejad lahkuvad koolituselt SOS-oskuste komplektiga, mis aitab neil hoida oma akud laetuna, vajutada pausinupule just siis, kui vaja, ning hoida end rasketel hetkedel sõbralikult.

Õpiraskustega laste toetamine Vaikuseminutite harjutuste abil, eripedagoog Jaanika Peeba

Töötuppa on oodatud nii õpetajad kui ka lapsevanemad, keda huvitavad nõuanded ja kogemused õpi- ja käitumisraskustega laste toetamisest teadveloleku metoodika abil. Harjutades õpiraskustega laste klassis Vaikuseminutite harjutusi kümnel korral, kasvas laste tähelepanu kasutamise võime märkimisväärselt (uuring J. Peeba magistritöö raames) ning kogemuskojas saab kuulda ka sellest kogemusest võrsunud nõuandeid.

Heaolu loovate harjumuste kinnistamine 4 sammuga, lahenduskeskne coach Malle Rajangu

Kuidas saame soodustada heaolu toetavate valikute tegemist? Kuidas luua ja kinnistada harjumusi väikeste sammude abil? Milline roll on siin keskkonnal ja sellel, kuidas me iseennast tajume ja teadvustame? Töötoas otsime neile küsimustele vastuseid, et väikeste sammude suurt jõudu heaolu loomisel märgata ja kasutada. 

Enesejuhtimise õppe lõimimine aine- või ringitundi, õpetaja Elin Ots

Kuidas luua koos keskkond, mis võimaldab meil õppida suhtlema viisil, et saame teadlikumaks iseendast ja oma võimalustest elus hakkama saada ja õnnelik olla? Kuidas integreerida lihtsaid meelerahu harjutusi aine- ja ringitundi või ükskõik millisesse igapäeva tegevusse? Oodatud on kõik õpihimulised. Töötoa kestus kuni 60 minutit.

Raskete ja traumaatiliste kogemustega arvestamine teadveloleku rakendamisel, psühholoog Helena Väljaste

Töötuppa on oodatud kõik, kes soovivad paremini mõista, kuidas keerulised kogemused ja varasemad traumad võivad inimest mõjutada. Kuidas arvestada teadveloleku harjutuste juhendamisel võimalike traumadega ruumis? Saame teada, kuidas ennetada trauma reaktiveerimist ning kuidas pakkuda toetust kellelegi, kellel on parasjagu raske. 

Tantsuteraapiast inspireeritud liikumised, pereterapeut Lii Kaudne

Kuidas kõik kehasse läheb, mis me endaga teeme või laseme juhtuda? Oled oodatud oma kehaga kontakti looma ja endale kosutust pakkuma. 

Teadlik liikumine stressi vähendamise viisina, Nelli Jung

Ka tasane liikumine saab olla kehale ja vaimule äärmiselt kosutav. Tegelikult ei peagi liigutused olema erilised, kuid eriline on see viis ja kvaliteet, millega me oma keha kogemuse jaoks kohal oleme. Oled oodatud “mindful yoga” kogemusse, mis on rahvusvaheliselt tunnustatud programmi “Mindfulness Based Stress Reduction” üks alustalasid.

Osalemistasu

Suvekoolis osaleja tasu on 69 eurot.

Hind sisaldab lisaks põhiesinejate ettekannetele kahte praktilist töötuba, lõunasööki ja sellele järgnevat juhendatud liikumistegevust ning ühist õhtusööki.

Lisaks muidugi inspireerivad kohtumised-vestlused ning lood, mida jagab meiega päeva lõpus tuntud jutuvestja Erki Kaikkonen.

Infoks koolidele-lasteaedadele: Kui osalustasu maksjaks on asutus, kes võtab vastu vaid e-arveid (mh kõik avalik-õiguslikud asutused), palume registreerida siinsamas ning märkida, et soovite e-arvet.

Tasumise kohta tekkivate küsimustega palume pöörduda arved /.ätt./ vaikuseminutid.ee.

Tõend

Osalejad võivad soovi korral saada tõendi praktilisel koolituspäeval viibimise kohta (8 ak. tundi). Sellise soovi korral palume selle märkida registreerimise lahtrisse või täpsustada näiteks meili teel pärast kogemuspäeva.

Info

Küsimuste korral võta julgesti ühendust koolitused /.ätt./ vaikuseminutid.ee

Õppekava on tühi
Kasutaja avatar

Vaikuseminutite meeskond

Loe koolitaja kohta täpsemalt siit: Vaikuseminutite meeskond

0.00 keskmine põhineb 0 hinnangul

5 Tärni
0%
4 Tärni
0%
3 Tärni
0%
2 Tärni
0%
1 Tärni
0%