6 osalejat

Kursus toimub neljal järjestikusel teisipäeval: 07.11, 14.11, 21.11 ja 28.11 kell 16.30–18.30 Zoom’i videoõppe keskkonnas (+ enne ja pärast 15 min lisaküsimusteks-vastusteks). Kursuse veebilingi saadame osalejale vahetult enne esimest kohtumist.  Kursusega saab liituda ka pärast esimese päeva toimumist – esimene kohtumine on järelvaadatav.

Kursuse juhendaja on Nelli Jung, kelle tervishoiutöötajate koolitused on saanud väga positiivse tagasiside, mh näiteks Viljandi Haigla ja  TÜ psühhiaatriakliiniku töötajatelt. 

Praktilised vahendid stressi vähendamiseks tervishoius

Praegusel pinge- ja muutusterohkel ajal on eriti tähtis oskus hoida, taastada ja tugevdada endas rahu ja tasakaalu. See on oskus, mida saab treenida, ning Vaikuseminutite kursus annab Sulle selleks toimivad praktilised tööriistad.

Kursuse väärtuslikkus ja praktilisus:

  • tehnikad, mille abil saad toetada enda tasakaalukust ja keskendumisvõimet, samuti ennetada-leevendada pinget ja ärevust ning neist tingitud üleväsimust;
  • oskus märgata oma mõttemustreid ja emotsioone ning tugevdada enda stressiga toimetuleku võimet;
  • oskus nn automaatpiloodilt maha astuda ning kogeda ärgast siin-ja-praegu kohalolu, mis suurendab positiivsust ja tajutavat rahulolu.

MIDA KURSUS SULLE PAKUB?

Kursuselt saad olulise isikliku kogemuse, teadmised ja innustuse, et harjutusi tulemuslikult kasutama hakata ja praktilised oskused enda pingete ja stressiga paremaks toimetulekuks.

  • neli veebisessiooni (järelvaadatavad)
  • koolitusel õpitavate harjutuste tekstid ja audiojuhendid, mida saab igal hetkel iseseisvalt ja mugavalt kasutada
  • praktiline meelerahu tuge kahe kuu vältel, sh iganädalased inspireerivad meilid tõhusate nippidega enda heaolu ja meelerahu suurendamiseks

 

  •  

Tartu Ülikooli mõju-uuring

Vaikuseminutite harjutusi praktiseeriti Vaikuseminutite programmis, mille kohta viis Tartu Ülikool läbi esindusliku valimiga mõju-uuringu. Uuring tõendas, et süsteemselt kasutatud teadveloleku harjutused aitavad kaasa koolinoorte stressi ja kurnatuse leevendamisele. Programmis osalenud noorte vereproovide keemiline analüüs näitas, et stressihormoon kortisooli tase vähenes. Loe lisa http://vaikuseminutid.ee/vaikuseminutite-programmi-moju-stressi-vahenemisele/.

Tunnistus ja täiendkoolituspunktid

Kursuse tunnistus väljastatakse e-postiga ning koostöös TÜ rahvatervishoiu ja peremeditsiini instituudiga annab kursus 10 täiendkoolituspunkti. Tunnistuse saamiseks on vajalik osalemine auditoorses töös 75%, mille saab asendada õppimisega salvestise kaudu. Alla 75% auditoorses õppetöös osalemise kohta antakse tõend. Kursuse tasu on maksuvaba koolituskulu ja soovi korral kajastub see Sinu tuludeklaratsioonil.

 

* * *

 

Kursuslaste kogemused

Maris Laur, pereõde:

Märkan kursuse lõpuks üsna suuri muudatusi. Õppisin stressiga paremini toime tulema. Olen palju rahulikum, nii pingelistes olukordades kui üleüldse. Varem oli mul uinumisega raskusi, nüüd on mu unekvaliteet paranenud.

Kaari Talvet, radioloogiatehnik:

Kursuse suur väärtus oli see, et muutusin enda vastu lahkemaks, ka rasketes olukordades. Sain tööriistu, kuidas emotsioone märgata ja nendega toime tulla. See kõik on kasvatanud sisemist kindlustunnet.

Tatjana Laadi, perearst:

Oleme olemas teiste jaoks ja tihti oma vajadused jäävad märkamata. See kursus annab oskuse ja tunnetatud teadmise, kuidas olla enda jaoks olemas, ka väikeste hetkede jooksul.

Kasutaja avatar

Nelli Jung

Loe koolitaja kohta täpsemalt siit: Nelli Jung

0.00 keskmine põhineb 0 hinnangul

5 Tärni
0%
4 Tärni
0%
3 Tärni
0%
2 Tärni
0%
1 Tärni
0%