1 osaleja

Veebikursus toimub neljal järjestikusel laupäeval, 13.11-04.12.10.2021, kell 10.00-12.00 Zoomi videoõppe keskkonnas. Kursuse viite saadame vahetult enne esimest kohtumist. Kursuse sessioonid on osalejale järelvaadatavad

Enesejuhtimise baaskursus  – laste ja iseenda toetamiseks

on praktiline väljaõpe, kus koged ja õpid juhendama Vaikuseminutite lühikesi meelerahu ja tähelepanu harjutusi ning selle läbi toetama enda ja laste heaolu.

Kursus annab Sulle:

  • tõhusad tehnikad, mille abil saad arendada nii iseenda kui lapse keskendumis- ja ümberhäälestumisvõimet, samuti ennetada-leevendada pingeid ja ärevust ning neist tingitud ülereageerimist;
  • oskuse nn. automaatpiloodilt maha astuda ning kogeda ärgast siin-ja-praegu kohalolu, mis suurendab positiivsust ja tajutavat rahulolu;
  • oskuse märgata mõttemustreid ja emotsioone ning tugevdada enda ja lapse stressiga toimetuleku võimet, empaatiavõimet ja meelerahu.

Oskus hoida, taastada ning tugevdada endas rahu ja tasakaalu on vaimse heaolu oluline baasoskus ja seda saab harjutada.

  • Kursuse 4-osaline ülesehitus ja praktilised kogemused kasvatavad enesekindlust ja toetavad motivatsiooni, et õpitu päriselt ellu rakendada ning harjutusi tulemuslikult kasutama hakata.

Kursusel õpitavaid harjutusi praktiseeriti ka Vaikuseminutite programmis, mille kohta Tartu Ülikool viis läbi esindusliku valimiga mõju-uuringu. Uuring tõendas, et süsteemselt kasutatud teadveloleku harjutused aitavad kaasa koolinoorte stressi ja kurnatuse leevendamisele. Programmis osalenud noorte vereproovide keemiline analüüs näitas, et stressihormoon kortisooli tase vähenes (loe lisa: Vaikuseminutite programmi mõju).

  • Kuna muutuste, uute oskuste ja harjumuste loomine vajab aega, pakub Vaikuseminutite baaskursus Sulle selleks tuge ja innustust kokku 3 kuu vältel (kursuse + isikliku praktika periood).

Baaskursust on lisaks emadele-isadele pidanud kasulikuks kooli- ja lasteaiaõpetajad, tugispetsialistid ja paljud teised lastega tegelevad täiskasvanud. Erineva taustaga osalejate kogemused on väga rikastavad ja täiendavad üksteist!

Kasutaja avatar

Lii Kaudne

Loe koolitaja kohta täpsemalt siit: Lii Kaudne

0.00 keskmine põhineb 0 hinnangul

5 Tärni
0%
4 Tärni
0%
3 Tärni
0%
2 Tärni
0%
1 Tärni
0%