kaasPraegust aega iseloomustab aina kiirenev tempo, meeletu hulk infot ja võimalusi. Lapsed vajavad oskusi paremaks keskendumiseks ja iseseisvaks toimetulekuks pingetega. Vaikuseminutid pakuvad praktilisi abivahendeid tasakaalu taastamiseks, käsilolevasse ettevõtmisse süvenemiseks ja kohaloluks.

Enne raamatu esmaversiooni (2015) testisime juhiseid poole aasta jooksul mitmekümnes koolis-lasteaias ja tegime seejärel praktilisi täiendusi. Uus käsiraamat (2017) tõi juurde lapsevanemate ja laste kogemused ning mitmed praktilised nipinurgad, samuti uusi harjutusi. See on suurepärane tugi, et harjutuste kasutamisega algust teha.

Käsiraamat sobib lapsevanematele, õpetajatele ja kõigile teistele, kes soovivad lastega keskendumisharjutusi teha.  

Raamatust leiad:

♦    kaheksa erineva harjutuse täpsed juhendid ja võimalused edasiarendusteks;
♦    soovitused, kuidas lastele harjutusi tutvustada ja läbi viia;
♦    nipinurgad ja vastused korduma kippuvatele küsimustele;
♦    Eesti õpetajate, lapsevanemate ja laste kogemused Vaikuseminutite harjutustega;
♦    viiteid uuringutele, tasuta audiomaterjalidele jpm.

Vaata täpsemalt sisukorrast:

sisukord


Harjutustega leheküljed on värvilise äärega, et oleks lihtsam kiirelt õiget kohta leida ja harjutusi läbi viia.

Harjutuste juhendite järele on jäetud märkmeruumi, et tekkinud ideid, kogemusi ja harjutuste kohandusi üles tähendada. Nii saad harjutusi vastavalt enda käele kohandada ja edasi arendada.

Käsiraamatut on võimalik osta Apollo ja Rahva Raamatu poodidest hinnaga 15 eurot või otse meie käest 13 euroga (sh postikulu).


 

laste-tsitaadid-käsiraamat

 

nelli.jungile

Amet: Vaikuseminutite eestvedaja, TÜ eetikakeskuse väärtusarenduse koolitaja, õpetajakoolituse lektor

Kogemus: Filosoofia MA; pikaajaline töö Tartu Ülikoolis riikliku väärtuskasvatuse programmi arendamisel ja koordineerimisel (sh riikliku õppekava ja pikaajalise haridusstrateegia koostamises osalemine); MTÜ Vaikuseminutid asutamine ja tegevjuhtimine; lapsevanemluse väljakutsed ja õppetunnid 4 lapse emaks olles

Miks Vaikuseminutid? Kui oleme pinges, hajevil või stressis, siis meie tegelik võimekus ei avaldu. Keskendumisraskused ja meeleoluhäired puudutavad nüüdsel ajal pea kõiki. Nii lapsi kui suuri. Sestap on vaja kasvatada oskusi, et hoolitseda enda heaolu ja tasakaalukuse eest. Need oskused on hästi kujundatavad nii lühikeste harjutuste kui praktiliste kursustega. Olen Vaikuseminutite asja ajades nii palju kordi kuulnud, kuidas see elusid muudab – suurem heaolu, väiksem stress, paremad suhted. Muidugi ka kõrgem tulemuslikkus, sest ärevus, emotsioonid või muremõtted ei takista võimete rakendumist.