Kursused toetamaks õpetajate ja õpilaste heaolu

Õpetajate suure vaimse surve ja koormuse teema pole midagi uut. Juba 2017-2018 a Tartu Ülikooli uuring näitas, et ligi 1/3 õpetajatest esines normikohasest rohkem ärevuse ja depressiooni sümptomeid ning pea 2/3 õpetajatest oli normist kõrgem kurnatuse tase. Õpetajate heaolu vajab süsteemset tuge.
Laste ja noorte vaimne tervis on teel kriisi poole, nt 2022. a Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu kohaselt on 15 a tüdrukutest 61% kogenud depressiivseid episoode. See on tõsine probleem, sest noorena kogetud vaimse tervise probleemid jäävad kõrge tõenäosusega korduma ka hilisemas elus.
Kui toetame täna süsteemset oskuste õpet, saame ennetada probleeme tulevikus. Uuringud näitavad, et õpetajate vaimne heaolu mõjutab tugevalt lapsi. Selleks, et õpetaja saaks toetada lapsi, vajab ta ise oskusi stressi, ärevuse ja kurnatusega paremaks toimetulekuks.

Parim viis ennetada õpetajate ja õpilaste vaimse tervise probleeme on kasutades tõenduspõhist ja TAI poolt tunnustatud metoodikat. 

Vaikuseminutid pakub õpetajatele ning õpilastele stressi, ärevuse ja pingetega toimetulekuks teadveloleku tehnikatel põhinevaid kursusi. Oleme koolitusi läbi viinud enam kui 225 lasteaias, põhikoolis, gümnaasiumis, kutsekoolis ja ülikoolis.  Enam kui 20 haridusasutust osaleb pikaajalises süstemaatilises Heaolu Loov Lasteaed ja Kool programmis. 2024. aasta seisuga oleme koolitanud enam kui 15 000 inimest. Vaikuseminutid on Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegiline partner. 

Kui tunned huvi mõne alloleva kursuse vastu või soovid leida sobivat koolitust, kirjuta:  rainer@vaikuseminutid.ee , helista +372 501 0545 või täida vorm. 

Koolijuhtide kogemused Vaikuseminutite progammiga

Süsteemne tugi õpetaja ja õppija heaolule

Võta ühendust ja küsi lisainfot kursuste kohta

Hidden

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kui soovid otse suhelda, kirjuta: rainer@vaikuseminutid.ee või helista +372 501 0545.

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis teadveloleku teemaliste artiklite ja koolitustega 

This field is for validation purposes and should be left unchanged.