Videokursus koos lastega õppimiseks:
“Kuidas tulla toime pingete ja keeruliste tunnetega?”

Parajate veerandtunniste “ampsudena” saate lapsega koos õppida mänguliste videoklippide abil, vaadates eelsalvestatud lühivideot teie jaoks sobival ajal. Need videod on lastele põnevad ja kaasahaaravad, sest mängude, arutelude ja tegevuste juures löövad videos kaasa ka lapsed.

Iga video sisaldab ka teadveloleku harjutust, nii et kursus on ühtlasi järjepidev oskuste treening. Kui oluliseks pead Sina oskust jääda tasakaalukaks ja rahumeelseks ka keerulistes olukordades? Kehv toimetulek tunnete ja pingetega toob kaasa tülid, stressirohked peresuhted ning vaimse tervise riskid. On tõendatud, et teadveloleku (i.k mindfulness) oskuste abil saab oluliselt parandada nii keeruliste emotsioonidega toimetulekut kui stressitaluvust. Seda saab teha tõhusalt, mänguliselt ja vähese ajakuluga.

Mänguline videokursus pakub konkreetseid lahendusi stressivabamaks pereeluks.

Lapsevanematena on meil keerukas õpetada lastele neid olulisi oskusi – me pole ise saanud harjutada tõhusaid strateegiaid, ammugi pole me õppinud seda teemat laste jaoks põnevalt ja tõhusalt õpetama. Uus videokursus teeb selle võimalikuks ja isegi lihtsaks.

Niimoodi lastega veedetud ühine aeg ja koos omandatud nipid saavad olla lahenduseks nii vanem-laps konfliktidele kui ka laste omavahelistele tülidele.

Vaata kursust tutvustavat lühivideot

Järjepidev treening läbi harjutuste loob emotsionaalse ülereageerimise asemele tasakaalukust. Kursuse fookuses on eelkooli- ja algkooliealiste laste oskuste õpe, nii et lapsed suudavad aina paremini:

  • konflikti algusfaasis nö pidurit tõmmata ja enda tasakaalustamiseks aja maha võtta
  • märgata enda emotsioone ja nende mõju, nt enda suhtlemisviisile ja valikutele
  • kasutada nippe ja tehnikaid enda rahustamiseks nii päevase ärevuse korral kui ka nt rahulikuks uinumiseks
  • tasakaalukalt suhelda ja teisi pereliikmeid rohkem mõista, mis väljendub hoolivamas käitumises

Kursuse loomise taga seisab MTÜ Vaikuseminutid, mille ekspertidel on nüüdseks 5 aastat kogemust üleriikliku haridusuuenduse elluviimisel – oleme koolitanud üle 4000 õpetaja, tugispetsialisti ja lapsevanema, õpetades enesejuhtimise oskusi ning tähelepanu ja meelerahu harjutusi.

Videokursus kestab terve kuu, igal nädalal on vaatamiseks 3 osa videoõpet (ülepäeviti). Vahepealsetel päevadel saavad laps ja vanem koos teha eelmisel päeval kogetud harjutust ja proovida mängulist lisategevust, mille kirjalik juhend sisaldub programmis. 

 

Kuu aja jooksul saavad harjutused ja õpitud oskused normaalseks elu osaks muutuda. Kursus sobib eelkõige 6 kuni 9-aastastele, kuid tegevused on rakendatavad lapsevanema toel ka noorematega. Järjepideva harjutuste tegemise ja oskuste õppe tulemuslikkust näitas Tartu Ülikooli poolt tehtud põhjalik Vaikuseminutite programmi mõju-uuring. Vaikuseminutite harjutusi teinud õpilastel esines kontrollgrupiga võrreldes oluliselt vähem stressi ja väsimust, kavakindlal tegemisel vähenesid ärevuse ja depressiooni sümptomid. Tõendatud mõjuga õppekursuse koostaja oli pikaajalise sotsiaalpedagoogi kogemusega Lii Kaudne, kes on ka uue laste ja perede videokursuse autoriks.

Osta kursus ja registreeru kasutajaks

Liitu uudiskirjaga

Jaga oma kontakti ja saa teadveloleku ning koolituste teemalisi uudiseid. 

This field is for validation purposes and should be left unchanged.