Võta ühendust

Matti Orav

Seilates oma elumerelainetel olen jõudnud olla nii õpetaja, koolijuht, koolitaja kui muusik. Ent suurimad kogemused olen saanud elus inimestelt, kellega mind elu on kokku viinud. Olen elus nii õpilane kui õpetaja, sest iga päev toob mulle uusi ja huvitavaid kogemusi, inimesi ja väljakutseid.

Kogemus ja tegevused

Koolitamise kogemus: Seilates oma elumerelainetel olen jõudnud olla nii õpetaja, koolijuht, koolitaja kui muusik. Ent suurimad kogemused olen saanud elus inimestelt, kellega mind elu on kokku viinud. Mu suurim ja tähenduslikum kogemus on olnud minu imelise tütre sünd ja tema kasvamisel kaasas olemine. Olen elus nii õpilane kui õpetaja, sest iga päev toob mulle uusi ja huvitavaid kogemusi, inimesi ja väljakutseid. Olen tänulik iga päeva eest, mil elan. Tähendusrikkad kogemused olen saanud elu väljakutsetega kokku puutudes, olles sulgenud kaks toimivat kooli – Viljandi Valuoja Põhikooli igaveseks ja reorganiseerides Rannu Keskkooli põhikooliks. Olen oma elus väga palju lugenud, õppinud ja kogenud erineval moel vaikuse olemust iseenda sees ja enda ümber.

Motivatsioon: Mulle meeldib vaikus – olla vaikuses, tunnetada vaikust iseenda seest. Vaikus on rahuseisund minu enda sees. Ümberringi võib möllata torm, kuid minu enda keskmes on rahu, tasakaal ja vaikus – tormi keskel on alati rahulik. Tänu nendele harjutustele olen leidnud lihtsa viisi, kuidas keset kirglikku elumere laineid seilates võtta kiiresti kontakti iseenda olemusega. Suudan säilitada kriisisituatsioonides selge pea ja mõtlemise. Olen õppinud paremini olema oma emotsioonidega kontaktis, mitte neid alla surudes, vaid väljendades ennast selgelt ja kindlalt. Eelkõige tuleb meil elus õppida olemaks inimene ja Vaikuseminutite harjutused on just õige viis alustamiseks ja harjutamiseks, et suuta juhtida ennast tähelepanelikult ja keskendunult.