Merike_Mitt_koolitaja3

Amet: väärtuskoolitaja MTÜ Väärtuskoolituses ning koostöökoolitaja ja suhtlemistreener Mastery Koolitus OÜ-s

Kogemus: olen õppinud TÜs rahvaluulet ja psühholoogiat, väljaõppinud suhtlemistreener ning läbinud viimasel 10 aastal väga palju ja erinevaid täiendkoolitusi. Koolitajana olen tegev 10 aastat ning eriti viimased 3 aastat tegelen kirglikult väärtuskasvatuse ja väärtustega üldse. Lisaks olen 3 imetoreda lapse ema ning püüan jõudumööda panustada erinevatesse õhinapõhistesse MTÜ-desse, mis eriti laste ja noorte elu paremaks muudaksid.

Miks Vaikuseminutid?  – Minu rahvapärimusel põhineva väärtusarendusmetoodika üks metoodilisi tegevusi  on vaikuseminutid. See on täiesti imepärane, kuidas julgelt 80% pedagoogidest, kes on minu väärtuskoolitustel käinud, ütlevad tagasisides, et nad tahavad kindlasti just vaikuseminuteid oma igapäevatöös kindlasti rakendama hakata. See näitab, et vajadus on nii suur.

Ja kindlasti tahan ma oma lastele ellu kaasa anda vaikuseminutid kui imelise harjumuse või tööriista, mis toob rõõmu ja aitab neil paremini elus toime tulla

3 comments on “Merike Mitt

 1. Tere!
  Ma ei ole Teie väärtuskoolitustel käinud, kuid lugedes ja kuuldes sellest projektist tunnen end imelikuna, sest vaikuseminutid on üks minu igapäevametoodikatest, teadvustamata tema erilisust. Loomulikult olen kogenud selle positiivset mõju. Selleks, et koolis (eriti süsteemitu haridussüsteemi ajal - õpilaste väljend) "ellu" ja inimeseks jääda peab iga õpetaja leidma oma "nipid" , mille abil ta eesmärgi saavutab. Õpetajatöö on looming, mis on pidevas arengus - nagu inimenegi. Need n+1 loomingut peavad leidma oma kulgemistes harmoonia, mis loob tervikuid, milleks on elu edasiviiv elu mõtestav põlvkond ning tööst rõõmutundev õpetaja. Nii lihtne see ongi. Olen oma õpilaste üle uhke ja ma tunnen nende hoolivust ka siis kui meie koolisuhe on lõppenud.
  Minu jaoks igapäevase, tundub et paljude jaoks uudsele metoodikale edu soovides, õpetaja aastast 1977.

  1. Tere Maie (vastan sulle ka e-kirjaga)
   Sinu kommentaari lugedes tuli naeratus näole, see mille nimel me töötame, tundub olevad täiesti loomuliku osa sinu elust (isegi arvestades, et ilmselt on nii sinult kui siitpoolt harjutusi või nippe, mida kumbki pole varem kasutanud - seega äkki leiame mingi hetk ja võimaluse kogemuste või teadmiste jagamiseks). Meie siht on, et oleks õpetajaid kes sinu poolt sõnastatut enda sõnas, teos ja tegelikult just olemise viisis kannavad. Küsin igaks juhuks, kas oled sa liitunud infolistiga http://vaikuseminutid.ee/?p=85)
   Edvard

 2. Tere, Maie!
  Ka mina ei saa vastamata jätta, sest meil on hea meel iga õpetaja üle, kes juba sedalaadi harjutusi teeb ja teistele kogemusi jagada saab. Vaikuseminutite meetod ei ole uus, õigupoolest on selle nime alla koondatud harjutused, mis on end juba ammu kindlalt tõestanud. Samas on siiski palju inimesi - lapsevanemaid, õpetajaid, lapsi - kelleni need jõudnud ei ole, kuid kes neist palju kasu saaks. Nende nimel me tegutsemegi ja meie sihiks on, et nende vahendite kasutamine oleks lihtne ja võiks paljude jaoks saada (kooli)elu normaalseks osaks. Selle oluline osa on kogemuste vahetamine, nii et loodetavasti kuuleme/loeme ka Teie kogemustest täpsemalt.