Kas oled märganud, et su lapse valikud sõltuvad väga palju sellest, milline on tema seisund? Ta võib karjuda, nutimaailmasse sulguda, protestida… või ka tasakaalukalt vastata ja vastutust võtta. NB! Oma seisundit saab ta ise kujundada ja tänapäevases maailmas on see ülitähtis oskus. Oluline nii eduks, õnneks, sõltuvustest ja läbipõlemisest pääsemiseks, keskendumiseks, eneseteostuseks – tule konverentsile ning kuula ja koge ise!


18. novembril korraldab Vaikuseminutid koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga avalikule üldsusele suunatud rahvusvahelise konverentsi, et alustada aktiivset arutelu võimalustest, kuidas kasvatada keskendumise, emotsioonide regulatsiooni ehk enesejuhtimisega seotud oskusi tänases maailmas. Konverents pakub lapsevanematele ja haridustöötajatele ka praktilisi kogemusi teadveloleku ja enesejuhtimise oskuste arendamiseks läbi kogemuskodade.

Päeva esimeses pooles on ettekanded ja arutelud. Üles astuvad Jaan Aru (Tartu Ülikooli ajuteadlane), Riina Raudne (PhD, Sõnumiagentuur Akkadian), Kristi Vinter-Nemvalts (TLÜ Haridusteaduste instituudi direktor), Karmen Maikalu (Koolipsühholoog, pereterapeut, PREP-paarisuhtekoolitaja), Nelli Jung (Vaikuseminutite eestvedaja), Yoko Alender (Arhitekt, linnaplaneerija, 4-lapse ema ja Riigikogu liige), Tiit Paananen (Ettevõtja ja investor) jt. Erikülalisena saabub Suurbritanniast konverentsile Eluned Gold, MSc (psühhoterapeut, õpetaja ja juhtiv koolitaja Teadveloleku teadusuuringute ja praktiseerimise keskuses (Centre for Mindfulness Research and Practice) ning on hiljuti jäänud pensionile Bangori Ülikooli jätkuhariduse keskuse juhi kohalt).

Päeva teises pooles toimuvates kogemuskodades on osalejatel võimalus saada praktilisi kogemusi kogenud koolitajatelt nii Eestist kui välismaalt eri teemade läbi nn. tähelepanu arendamine, stressijuhtimine, teadlik vanemlus jms.

Konverentsilt saad kaasa praktilised oskused oma heaolu suurendamiseks:
– erinevad teadveloleku loengud
– paneeldiskussioonid ja arutelud
– põnevad esinejad nii Eestist kui ka välismaalt
– praktilised kogemuskojad

Konverentsi täpne ajakava koos piletiinfoga nüüd avalik: http://konverents.vaikuseminutid.ee/


Sellele lisaks on pühapäeval, 19.11 harukordne võimalus osaleda konverentsi väliskülalise – Eluned Gold’i 4h kestvas mindfulness töötoas, mille fookuses on suhted perekonnasSuhted on need, mis toovad esile meie mõttemustrid, emotsioonid ja käitumismallid. Suhted perekonnas võivad olla üheks kõige järjepidevamaks väljakutseks terve meie elu vältel. Võime ainult imestada kui palju ärritust ja valu, aga ka rõõmu ja rahulolu võivad meie ellu tuua suhted oma lähedastega.

Pileteid Elunedi pikemasse töötuppa on PIIRATUD KOGUSES ja hinnaga 39 eur
Lisainfo ja piletid saadaval: http://konverents.vaikuseminutid.ee/
Lisainfo: https://www.facebook.com/events/1920281694959005/
Piletid: otselink Fienta piletisüsteemi


Tänane maailm nõuab kriitiliselt ja loovalt mõtlevaid, ettevõtlikke, koostöiseid ja ennastjuhtivaid inimesi. Me teame PISA testide tulemuste põhjal, et ainealaste teadmiste poolest on meie koolilapsed maailmas esirinnas. Sellist intellektuaalset kapitali peaks toetama ka eneseteadlikkus, mis võimaldab intellekti ja tõelist potentsiaalil täielikult teostada, sest näitavad ka teadusuuringud, et mitte ainult intelligentsus, vaid psühholoogiline tugevus ehk eneseregulatsiooni oskused ennustavad inimese edukust elus.

Meie eesmärgiks on näidata tõenduspõhistest uuringutest informeeritult, kuidas saame inimestena ise juhtida ja hoida oma tähelepanu, kuidas toime tulla sisemiste pingete ja stressirohkete olukordadega, kuidas pääseda segavate emotsioonide meelevallast ja ise oma meeleolu kujundada.