Kuidas kohtled Sina oma head sõpra kui tal on raske? Mida ütled talle ja kuidas oma hoolivust väljendad? Milline on Su hääletoon ja suhtumine temasse?

Kas toimid nii ka endaga?

Meistriklass toimus 10.04.2019 ja selle põnevast sisust on nüüd kõigil võimalik osa saada podcast’ina. Meistriklassi juhendaja psühholoog Helena Väljaste soovis, et salvestis leiaks kasutuse kõigi hüvanguks ja tema palve tasu osas on, et salvestise kuulamisest väärtust leidnud inimesed teeksid Vaikuseminutite MTÜ-le annetuse “Ma armastan aidata” keskkonnas. Lingid meistriklassi helisalvestisele ja töölehele “Enda motiveerimine kaastunde kaudu” saad siit: https://forms.gle/PASxqtWyQQad5eDGA

Huvitav, kas pole, aga ligi 80% inimestest on teiste vastu lahkemad kui enda vastu. Me tõmbame liigagi sageli piiri iseenda ja teiste vahele ning jätame ennast lahkuse ringist välja. Oleme harjunud ennast hurjutama, utsitama, nüpeldama ja süüdistama ning meie hea vana tuttav – sisemine kriitik – tõstab pead ehk liigagi tihti. Samas on meil kõigil olemas võime ennast toetada, väestada, lohutada ja innustada. Me saame kasvada iseenda parimateks sõpradeks, kui seda vaid soovime. Selles meistriklassis saamegi teada, mida tähendab enesesõbralikkus ja enesekaastunne ning kuidas vastavaid kvaliteete endas arendada.
Sukeldume üheskoos sellesse põnevasse maailma ja uurime järgmiseid teemasid:

– miks on sisemine kriitik nii elus igaühes meis?
– kuidas austada enda sees olevat kriitikut ja kasvatada kaastundjat?
– kuidas motiveerida end kaastunde kaudu?
– kuidas tuua enesesõbralikkus ja -kaastunne suhetesse?

NB! Enesesõbralikkus – see pole kõrge enesehinnang ega ka enesehaletsus. Tänaseks on selles vallas tehtud üle tuhande teadusuurimuse ning tulemused näitavad, et enesesõbralikel ja -kaastundlikel inimestel on vähem depressiooni, ärevust, stressi, suitsidaalseid mõtteid, perfektsionismi, häbi ja negatiivset kehakuvandit. Samas on nad õnnelikumad, optimistlikumad, rõõmsamad, eluga rohkem rahul ja neil on parem tervis.

Meistriklassi viib läbi Helena Väljaste. Helena on Tallinna Ülikooli haridusega psühholoog, kes on praktiseerinud 10 aastat teadvelolekut (mindfulness) ning rakendab seda oma töös terapeudi ja koolitajana. Ta on ka Vaikuseminutite teadveloleku kursuse looja. Viimasel ajal paelub teda enesesõbralikkuse- ja kaastunde teema ning nähes selle kasulikkust, soovib ta vastavat oskusteavet jagada. Helena ütleb: “Armasta iseennast. Ja armasta oma ligimest nagu iseennast.”