Lapsevanemale

Teaduspõhisele praktikale tugineva koolituse läbimine võimaldab alustada või edasi arendada enda oskuseid tähelepanu ja meelerahu harjutuste kasutamisel (teadveloleku toetamine). Kursuste käigus saadavad teadmised ja praktilised oskused aitavad paremini mõista enesekohaste oskuste arendamise vajalikkust ja praktiliste harjutuste mõju meie elukvaliteedile.

Lapsevanemale pakume järgmiseid kursuseid:

♦   Keskendumise ja enesejuhtimisoskuste baaskursus lapsevanemale 
Millest sõltub tähelepanuvõime ja kuidas seda treenida? Tähelepanu teadlik suunamine enesejuhtimise eesmärgil. Praktilised teadveloleku harjutused ja oskused harjutusi rakendada nii enda kui ka lapse tähelepanu hoidmise ehk keskendumise, emotsioonide ja mõttemustritega toimetuleku treenimiseks.

vaikustaust

♦   Teadveloleku kursus – See praktiline kursus on 8-nädalane tugi osalejate endi kohalolu ja meelerahu praktika väljaarendamiseks. Õpime sellel isikliku praktika kursusel erinevaid tähelepanu- ja meelerahutehnikaid, mis aitavad väljuda oravarattast ning suunavad meid keskenduma sellele, mis parasjagu on. Kaheksa kohtumise teemad: teadlikkus, lõdvestumine, kohalolu, mõttemustrid, emotsioonid, suhted, kurnavad ja kosutavad asjad/tegevused, kuidas edasi. Lisaks igapäevased harjutused nutiäpi toel.

♦   Teadveloleku kursuse meistriklass – teatud kindlale teemale fokusseeritud teadveloleku kursuse jätkupäev teadveloleku praktikutele ja teistele huvilistele

Kui su peres kasvab noor, saad toetada ka teda. Pakume teadveloleku kursust ka noortele:

♦   Noorteprogramm 8.-12. klassi noortele – teaduspõhistel praktikatel põhinev 10-nädalane teadveloleku kursus, mis pakub noorele tuge läbi mõjusate tähelepanu ja meelerahu harjutuste. 10 temaatilist arutelutundi teemadel: tähelepanu, ajus toimuv ja valikuvabadus, puhkus, emotsioonid ja nende juhtimine, mõtetega toimetulek, konfliktide lahendamine, heasoovlikkus. Lisaks veel igapäevased harjutused ainetundides ja personaalne noorteäpp igale õpilasele. Vaata täpsemalt siit.

Koolituste fookuses on praktilised teadmised ja oskused, mille omandamine aitab teha harjutusi mugavamalt ja paremate tulemustega. Samuti kuuluvad programmi koolitused, mille käigus omandate oskused nende praktikate teistega jagamiseks. Pöörame palju tähelepanu erinevate harjutuste läbi tegemisele ja praktikult-praktikule soovituste jagamisele.

♦   Uus eelsalvestatud laste videokursus

“Kuidas tulla toime pingete ja keeruliste tunnetega?”

Parajate veerandtunniste “ampsudena” saate lapsega koos õppida mänguliste videoklippide abil, vaadates eelsalvestatud lühivideot teie jaoks sobival ajal. Need videod on lastele põnevad ja kaasahaaravad, sest mängude, arutelude ja tegevuste juures löövad videos kaasa ka lapsed.

Iga video sisaldab ka teadveloleku harjutust, nii et kursus on ühtlasi järjepidev oskuste treening.Kui oluliseks pead Sina oskust jääda tasakaalukaks ja rahumeelseks ka keerulistes olukordades? Kehv toimetulek tunnete ja pingetega toob kaasa tülid, stressirohked peresuhted ning vaimse tervise riskid. On tõendatud, et teadveloleku (i.k mindfulness) oskuste abil saab oluliselt parandada nii keeruliste emotsioonidega toimetulekut kui stressitaluvust. Seda saab teha tõhusalt, mänguliselt ja vähese ajakuluga.

Mänguline videokursus pakub konkreetseid lahendusi stressivabamaks pereeluks

Korraldame koolitusi:

♦   asutuse siseselt (tuleme ise kohale), et meeskonnas olev jagatud teadmine, kogemus ja innustus saaks tulemusi võimendada! Uuri ja telli siin

♦   avatud koolitustena, kuhu on teretulnud kõik huvilised (seda on väärtuslikuks pidanud ka paljud lapsevanemad!). Vaata võimalusi siin

Kutsu meid Vaikuseminuteid tutvustama!

Infotunnid, töötoad ja lühikoolitused. Kutsu meid väljasõidule, konverentsile või muule üritusele!  Meie esitlused ja töötoad on nagu maitseproovid – need pakuvad õpetajatele kogemuslikku ettekujutust ja innustust, et mõningaid harjutusi juba õppetöö osana proovima hakata. Seejuures saavad nad toetuda ka soovitusi ja kogemusi koondavale käsiraamatule.

Tutvustustunni jätkuna tellitavale kursusele teeme soodsa eripakkumise – küsi infot siin!

2

Ettevõtetele pakume rätsepatööna valmistatud koolitusi vastavalt organisatsiooni vajadustele. Viime koolitusi läbi ka inglise ja vene keeles.

Kutsusin Vaikuseminutite inimesed haridustöötajate konverentsile töötubasid tegema ja loomulikult osalesin ühes ka ise. See oli väga…kuidas ma ütlengi…..TORE. Teoreetiline osa oli nii selge ja mõistetav ning harjutused väga kõnekad. Harjutused panid inimesi kaasa rääkima ja oma kogemusi jagama. Ma arvan, et kõik, kes osalesid, said sealt suure tüki tarkust ja nõuandeid tööks lastega ja muidugi ka iseendaga.

Lektorid olid soojad ja siirad. Mulle väga meeldis. Aitäh 🙂

Marie Maarend, Järvamaa Rajaleidja keskus