Vaimne heaolu on praegu suure surve all – töötajate toetamise vajadus on aktuaalne paljudes asutustes ja ettevõtetes. Sotsiaalministeerium on siin teenäitajaks, alustades sel nädalal Vaikuseminutite teadveloleku kursustega!

8 nädala jooksul lõimitakse enda ellu oskused tulla toime stressi, ärevuse ja emotsionaalsete pingetega. Osalejad saavad mitmekülgset tuge: iganädalased kohtumised oskuste õppimiseks ja enda ellu juurutamiseks, raamat, mis õpiteekonda toetab, erineva pikkusega audioharjutused ja nutiäpp, mis nende kasutamise eriti mugavaks muudab. Lisandub tasuta jätkutugi, et kindlustada positiiivse muutuse püsimajäämist.

Suur rõõm ja au on juhendada teadveloleku kursusi Sotsiaalministeeriumis. See on eriline aeg – meile kõigile kuluks ära väike meeldetuletus olulisest, nipp ja tehnika, mida kasutada enda ja oma lähedaste heaolu toetamiseks. Midagi, mis tõesti toimiks. Tunnustan, imetlen, hoolin!

Vaikuseminutite koolitaja ja psühholoog Helena Väljaste

Tunnustame Sotsiaalministeeriumi head eeskuju ja julgust valida tõendatult tulemuslik 8nädalane formaat. Teema vajalikkust mõistetakse küll laialdaselt, kuid sageli on ahvatlevam korraldada paaritunnine nippide töötuba. Oskuste õpe ja püsiva muutuse loomine vajab aga pikaajalist ja mitmekülgset tuge.

Oleme tänulikud ja avaldame tunnustust ka teistele asutustele ja ettevõtetele, kus on oma töötajatele Vaikuseminutite pikaajalist õpet võimaldatud: Tartu Ülikool, Sotsiaalkindlustusamet, Liikva Päikesekodu, Pärnu Haigla jt.