Mäletan, kuidas osalesin Kose Gümnaasiumis töötades Vaikuseminutite baaskursusel. Tegime harjutust, kus pidi iseenda kohta vastama. Ma ei osanud. Kiilusin täiesti kinni.

Ja sellest hetkest sai alguse tohutu muutus minu elus, ka minu pere elus.

Tohutu muutus mu elus

Olin 5 kuud kodus ja ravisin depressiooni. Järjepidev Vaikuseminutite praktika oli selle muutuse vundamendiks. Räägin sellest lähemalt videos. Lühidalt öeldes – elumuutev protsess. 

Läbisin Teadliku õpetaja kursuse, samuti 8-nädalase teadveloleku kursuse, praktiseerisin igapäevaselt ja aitasin Kose Gümnaasiumis Tartu Ülikooli uuringu ajal Vaikuseminutite harjutusi läbi viia (ja samuti viisin läbi temaatilisi arutelutunde kontrollgruppi kuulunud klassile).

Imeline on teada, et stressi ja väsimuse vähenemine, mida olen ise kogenud, leidis selle uuringu läbi ka teaduslikult tõendust. Ja rõõm on ka sellest, et Kose Gümnaasium kuulus nende koolide hulka, kus süsteemne rakendamine õnnestus kavakindlalt ja kus noortel ilmnes tulemusena ka ärevuse- ja paanikahoogude vähenemine võrreldes kontrollgrupiga. Nii oluline!

Kõige selle abiga olen isegi tervenenud epilepsiast, rääkimata kõigist positiivsetest muutustest vaimse heaolu ja suhete vallas. 

Minu lugu on imeline ja lihtne on selle põhjal rääkida, kuidas see meetod tõesti toimib.  Koolis tundsid lapsevanemad huvi, kuidas lapsi aidata, teiste koolide õpetajad on uurinud, mis on Vaikuseminutid ja kuidas toimivad. 

Asun laiemalt panustama

Nüüd liitun ma Vaikuseminutite meeskonnaga, et aidata koolidel ja lasteaedadel süsteemselt toetada oma õpetajate ja õpilaste vaimset heaolu – et õpetajad saaks rahulikult õpetada ja lapsed rahulikult õppida. Asun juhtima tõenduspõhise programmi “Heaolu loov kool ja lasteaed” edukat rakendamist ja laienemist.

Selles rollis saan toetuda nii Kose Gümnaasiumis tehtud tööle, oma õpingutele TLÜ kasvatusteaduste magistriõppes, laste õpetamise 5aastasele kogemusele kui ka juhiabina töötades kogunenud pädevustele nt kvaliteedijuhtimises ja personalitöös.

Kõige olulisem on siiski isiklikust muutusest võrsunud suur motivatsioon. Hullult hea on panustada asja, millest on nii palju kasu!