Mindfulnessi mõjudest läbi teadusuuringute – miks töökohal teadveloleku harjutusi praktiseerida?
- 19.01.2024
- Vaikuseminutid
- 0
Kaasaegne töökeskkond on sageli kiiretempoline ja nõudlik, pannes meie vaimse vastupidavuse proovile. Selles kiirustamise, pideva infovoo ja lõputute ülesannete keerises on üha olulisem leida tasakaal ja säilitada meelerahu. Üks tõhus viis selle saavutamiseks on mindfulnessi harjutused ja teadvelolu pausid, mis toovad kaasa mitmeid olulisi eeliseid töökohal.
Äripäeva konverentsil Meelerahu 2023 “Teadus või usk?” jagas sissevaadet rahulikuma ja kvaliteetsema töökeskkonna osas enam kui 15 eksperti. Sul on võimalus saada osa Vaikuseminutite koolitaja Malle Rajangu 25-minutilisest minikoolitusest allolevas videos.
Liitu uudiskirjaga ja vaata Meelerahu konverentsi videot!
6 põhjust miks tööl olles teadveloleku harjutusi praktiseerida
1. Stressi vähendamine:
Mindfulness aitab meil teadvustada hetke, ilma et me laseksime end häirida mineviku muredest või tuleviku mõtetest. See aitab luua sisemist rahu ja vähendada stressi. Töötajad, kes praktiseerivad mindfulnessi, suudavad paremini toime tulla töösurvega ja säilitada selgust keerulistes olukordades.
2. Suurem tähelepanu ja keskendumisvõime:
Teadvelolu harjutused aitavad parandada tähelepanuvõimet ja kontsentratsiooni. Töötajad, kes on teadlikud oma mõtetest ja tundmustest, suudavad keskenduda ülesannetele efektiivsemalt ning teha vähem vigu. See tõstab üldist töökvaliteeti ja tootlikkust.
3. Paremad suhted kolleegidega:
Mindfulness julgustab empaatiat ja mõistmist teiste suhtes. Töötajad, kes praktiseerivad teadvelolu, on kalduvamad kuulama ja mõistma kolleegide seisukohti. See parandab meeskonnatööd ja loob positiivsema töökeskkonna.
4. Loominguline mõtlemine ja probleemilahendus:
Teadvelolu suurendab loovust ja aitab leida uusi vaatenurki probleemidele. Kui töötajad suudavad vabastada end mõtete virvarrist ja keskenduda hetkele, saavad nad leida innovaatilisi lahendusi ja tulla välja uute ideedega.
5. Parem uni:
Teadvelolu harjutused aitavad kaasa lõõgastumisele ja stressitaseme langusele, mis omakorda parandab une kvaliteeti. Hästi puhatud töötajad on järgmisel päeval produktiivsemad ja vastupidavamad.
6. Tõhusam isiklik ja tööalane areng:
Mindfulnessi praktiseerimine soodustab eneseteadvust ja enesearengut. Töötajad saavad parema arusaama oma tugevustest ja nõrkustest ning seeläbi arendada oma professionaalset potentsiaali.
Kokkuvõttes on mindfulnessi harjutused ja teadvelolu pausid töökohal hindamatuks vahendiks, aidates leevendada stressi, parandada tähelepanuvõimet, tugevdada meeskonnatööd ja suurendada üldist heaolu. Tulevikus võib oodata, et üha rohkem ettevõtteid tunnustab nende praktikate olulisust ning integreerib need osaks oma töökultuurist, tagades nii töötajate rahulolu ja ettevõtte jätkusuutlikkuse.