Teadveloleku töötuba ettevõtetele

Praktilised vahendid stressi vähendamiseks töö- ja eraelus. 

Töötoas saavad osalejad praktiliselt proovida tehnikaid:

+ Kuidas luua tasakaalu, kui asjad kipuvad üle pea kasvama?
+ Kuidas enda ressursse kiirelt taastada ka pingelisel perioodil?
+ Hea vaimne vorm, aga mismoodi?

Lisaks annab töötuba teadmisi olulistel teemadel:

+ vaimne heaolu: kuidas on seotud stressi juhtimine ja teadvelolek (ingl. mindfulness
+ kuidas paremini keskenduda ning fookust hoida
+ tasakaalu vajalikkus: kuidas hoida head vormi ka pingelisel perioodil
+ kuidas toetavad paremad eneseregulatsiooni oskused meid rasketel päevadel, mil tundub, et kõik on üle pea kasvanud ning fookus on kadunud?

Osalejad saavad endaga kaasa mitu teadveloleku harjutust. Nende tehnikate abil saab toetada enda tasakaalukust ja keskendumisvõimet, samuti ennetada-leevendada pinget ja ärevust ning neist tingitud üleväsimust. Lisaks mitmeid kasulikke teadmisi ja oskusi, mida hõlpsalt oma igapäevaellu integreerida.

Mis töötoas toimub?

Kestus: 1.5 tundi
Osalejate arv: pole piiratud
Asukoht: Võimalik nii ettevõttes kohapeal kui onlines
Hind: 680 € + km

Saada päring:

Hidden

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Vaikuseminutid meelerahu paus TORE konverentsil, 2023.

Osalejate tagasiside

Justiitsministeerium, õiguspoliitika osakond

“Meil on traditsiooniliselt aasta lõpus tervele osakonnale mõeldud koolitus ja selle teema valimiseks küsitakse töötajate arvamust. Mina soovisin Vaikuseminutite koolitust ja see osutus valituks! Mul oli väga põnev, koolitaja tuli kaasa meie mõtete ja soovidega. Mul ei tekkinud hetkekski tunnet, et ei taha kaasa teha. Ja kõige suurem rõõm oli kuulata päeva lõpus tagasisideringis seda, kui väga meeldis see koolitus mu kolleegidele – paljud olid avastanud midagi hoopis uut enda jaoks ja nad olid siiralt tänulikud!”

Külvi Noor
õigusloome korralduse talituse nõunik
Justiitsministeerium

Taust – justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakond tellis oma töötajatele ühepäevase Vaikuseminutite koolituse “Teadlikkus suhetesse”. Koolituspäeva teemaks on suhete emotsionaalne kunst ning koos uuritakse, kuidas tulla toime keerulistes suhteolukordades. Koolitus on kogemuslik ja praktiline, selle tulemusena kasvab osalejate emotsionaalne ja sotsiaalne paindlikkus.

Swedbank, privaatpanganduse osakond

“Tahan Teid väga tänada, et olite nõus ennast avama, meile aega panustama, ennast „uude vette“ viskama! Te kõik üllatasite ja seda väga positiivses võtmes. Vähem kui 2 nädala jooksul osalesin Vaikuseminutite maitseproovis 2 korda ja mulle üllatuseks oli vol.2 nii lihvitud, täiendatud, et kuulates ja kogedes seda kõike ise teist korda uuesti, oli kõik taas uudne, kaasahaarav. Teist kumab  tõelist professionaalsust! Respect!”

Heidi Tülp
privaatpanganduse osakond
Swedbank

Taust – Swedbanki privaatpanganduse osakond soovis meie tegemistesse ja arendustöösse panustada. Selle koostöö tulemusena arendasime ettevõtete suunal välja 90 minutilise tähelepanu- ja meelerahu harjutuste maitseproovi, mida viisime Swedbanki läbi 2 korda (et kõik soovijad osakonnast saaks osaleda). Teisel korral saatsime osalejatele pärast lühikese tagasisideküsitluse, mille järgi oli soovitushinnangu keskmine lausa 9.66! Paar tekstilist kommentaari ka:

–   “Koolitus oli lühike, mis on just hea nn. isutekitaja. Tekkis soov osaleda täiendaval koolitusel, kus oleks võimalus neid harjutusi põhjalikumalt praktiseerida ning paremal kinnistumisel saaksin neid teha ka nt kodus lapsega.”
–   “Huvitav ja silmaringi avardav võimalus. Kõige rohkem lisaväärtust annavad erinevad harjutused.”

Tartu ülikool, sotsiaalteaduste dekanaat

Taust – Tartu ülikooli sotsiaalteaduste dekanaadis toimus Vaikuseminutite poolepäevane lühikoolitus ning selle kogemuse põhjal oli õhus soov teadveloleku oskusi veelgi arendada. Läksime edasi 8-nädalase teadveloleku kursusega (2-tunnine õpiamps igal nädalal), mis toetab tõhusalt teadveloleku järjepidevat kasutamist nii tööefektiivsuse kui isikliku heaolu kasvatamiseks. Tallinna Ülikoolis läbiviidud uuring näitas, et osalejatel oli kursuse järel madalam tööstress, kõrgem subjektiivne heaolu ja parem tähelepanelikkus (vähem hajevilolekut ja hooletusvigu).

“Kursuse läbimine õpetas kindlasti paremini keskenduma, sest treenisime palju tähelepanu püsivust ning oskust mitte minna kaasa ebavajalike või ka nt ärevust kasvatavate mõtetega. See tulemus ilmnes vahel isegi koosolekutel, kus keegi teistele meelde tuletas: püsime asja juures, ärme muretse ilmaasjata. Kogesime mõju ka olukordades, kus on palju teha, aga tegevus on justkui halvatud just selsamal põhjusel, et palju on teha. Õpitud tehnikad aitavad sellest „palju on teha, appi, ma ei jõua“ olekust üle saada ja efektiivselt tegutseda. Samuti märkasime kolleegidega, et heasoovlikkuse praktiline käsitlus saab tuua tööelus suure muutuse, olgu siis suhtluspartneriks töökaaslane või klient, enda suhtumine mõjutab suuresti tulemust. Ja muidugi andis kursus suure tõuke isikliku heaolu kasvuks, mis peegeldub nii tööelus kui ka üldises rahulolus ja emotsionaalses tasakaalukuses.”

Tene Viiburg
teadus-arenduskorralduse peaspetsialist
TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekanaat

Pärnu haigla, vaimse tervise keskus

Pärnu haigla tellis Vaikuseminutitelt 2-päevase lühiharjutuste kursuse, mis annab palju praktilist sisendit ja konkreetseid vahendeid, et vähendada stressi ja väsimust ning ennast lühikeste pausidega tõhusalt kosutada. 

Kursus on kogemuslik ja õpitavad lühiharjutused on tõendatud mõjuga – Tartu Ülikooli kontrollgrupiga uuringu järgi tõi nende lühiharjutuste järjepidev kasutamine kaasa madalama füsioloogilise stressi ja väiksema kurnatuse võrreldes kontrollgrupiga, kus sama aja vältel lihtsalt puhati (nutivahenditeta). Seega pakuvad need lühiharjutused praktilise ja lihtsa võimaluse efektiivselt puhata ning enda vaimse tervise eest hoolt kanda.

“Päris julgelt võib öelda, et paljude osalejate jaoks oli see üks parimaid koolitusi, mis meil toimunud on viimasel ajal. Kõik osalejad olid väga rahul koolituse ülesehituse ja päevakava kulgemisega. Koolitaja Matti oli väga armastatud ja mitmed on uurinud, et kas meil on võimalik tulevikus temaga veel koostööd kuidagi teha. Oleme kõik äärmiselt rahul koolitusega ja väga tänulikud materjalide eest. Kõik saime hea emotsiooni ja saime paar tööpäeva „hingata“ ja end laadida. Paljud on kommenteerinud, et neile meeldis, et teooria osa oli edasi antud sellisel kujul, et oli aega tekkivaid mõtteid lahata terve grupiga. Sageli on kogemusi, et koolitusel tekivad hea mõtted, aga teema liigub edasi enne kui saab neid lahti pakkida enda jaoks. Hetkel jagub mul ainult kiituseid teie jaoks.”

Anna-Liisa Delgado
juhtumikorraldaja
Pärnu haigla 

 

Kui soovid uurida teadveloleku kursuse või muus formaadis koolituse korraldamise võimaluste kohta, kirjuta jana@vaikuseminutid.ee

NB! Viime teadveloleku kursusi läbi ka inglise keeles. Rohkem infot saab lugeda SIIT.

Meie kursused