VAIKUSEMINUTID – tähelepanu ja meelerahu harjutused kõigile

Teadveloleku harjutuste tõhus ja teaduspõhine rakendamine kõigile lapse haridusega seotud osapooltele. Terviklikud arenguprogrammid noortele õpetajatele, lapsevanematele.

Vaikuseminutite harjutused – proovi ise!

tydruk-lilledesNeed mõneminutilised tehnikad sobivad nii 4-aastastele, teismelistele kui täiskasvanutele, et tulla välja hajevil mõtetest, segavatest emotsioonidest või pinges olekust. Samal ajal areneb oskus paremini keskenduda ja ennast juhtida.

Neid harjutusi tuntakse ingliskeelses maailmas mindfulness’ina: see on oskus juhtida oma tähelepanu ja olla täiesti kohal parasjagu teoksil oleva juures.

Proovi ja koge harjutusi ise ning anna meile tagasisidet.

NB! Pakume harjutuste lastega kasutamiseks tuge ka põhjalikuma väljaõppega – uuri lähemalt SIIT.  Samuti on võimalik osta praktilist käsiraamatut (vt siit).


KUULAMISE KOGEMINE

Loomulike helide märkamine aitab kiiresti rahuneda ja muutuda ärksamaks.  See aitab lastel õppida häälestuma ja keskenduma vajalikule tegevusele. Harjutus on lihtne ja pakub põnevust ka rahututele lastele (pikkus 1:25).

Naishäälega juhendatud harjutus (lae alla siit):

Meeshäälega juhendatud harjutus (lae alla siit):


HINGAMISE TAJUMINE

Hingamisele keskendumine on üks parimaid viise selleks, et tulla välja eelnevate tegevustega seotud emotsioonidest ja mõtetest. Hingamine toimub alati praeguses hetkes  me ei saa mitte kunagi hingata ette ega tagantjärgi. Harjutust on meeldiv teha ja sellel on kiire mõju enesetundele (pikkus 2:40)

Naishäälega juhendatud harjutus (lae alla siit):

Meeshäälega juhendatud harjutus (lae alla siit):


KEHA TUNNETAMINE

Keha aistingute tajumine mõjub lõdvestavalt ja võimaldab saada enda enesetundest teadlikumaks. Harjutus treenib oskust enda keskendumisvõimet suunata ja hoida. Harjutus eeldab natuke pikemaajalist keskendumist ja selle tõttu on mõju sügavam. Regulaarne kasutamine mõjub tervistavalt ka keskendumisraskustega lastele.

Naishäälega juhendatud harjutus (pikkus 6:22, lae alla siit):

Meeshäälega juhendatud harjutus (pikkus 4:10, lae alla siit):


HOOLIVUSE UURIMINE

Tegemist on kujutlusharjutusega, mis toetab empaatiavõime ja sotsiaalse vastutustunde arengut. Hoolivuse uurimisel on väärtuskasvatuslik mõju  see soodustab heasoovlikkust ja tähelepanelikkust üksteise suhtes. Harjutus võimaldab kogeda inimsuhteid toetavat käitumist ja head enesetunnet, mis sellise käitumisega kaasneb (pikkus 1:50).

Naishäälega juhendatud harjutus (lae alla siit):

Meeshäälega juhendatud harjutus (lae alla siit):

Siin toodud 4 näidisharjutust on salvestatud mõnevõrra lihtsustatud kujul, et muuta nende kasutamine võimalikult lihtsaks. On palju võimalusi nende edasiarendamiseks ja konkreetsele sihile kohandamiseks. Vaikuseminutite harjutuste komplektis on praeguse seisuga ligi 20 harjutust.


Oled huvitatud harjutuste kasutamisest ja soovid saada rohkem infot, kuidas Vaikuseminutite tehnikaid rakendada?

Vaata infot harjutuste väljaõppe kohta – kõigile avatud koolitusgrupid mitmetes linnades!


 

Küsi lastelt tagasisidet!

Kui oled lastega neid harjutusi juba kasutanud, siis oleks põnev küsida nende kogemust ja hinnangut. Kui seda teed – jaga tulemust ka meiega!

Võimalikud tagasiside küsimused leiad siit.

 

E-mail: info@vaikuseminutid.ee Otsi Facebookist: Vaikuseminutid
MTÜ Vaikuseminutid Registrikood 80379284 Maj.tegevusteade 143877 EE587700771001488361
MAA
Heateo-SA_logo