Tartu ülikool, sotsiaalteaduste dekanaat

“Kursuse läbimine õpetas kindlasti paremini keskenduma, sest treenisime palju tähelepanu püsivust ning oskust mitte minna kaasa ebavajalike või ka nt ärevust kasvatavate mõtetega. See tulemus ilmnes vahel isegi koosolekutel, kus keegi teistele meelde tuletas: püsime asja juures, ärme muretse ilmaasjata. Kogesime mõju ka olukordades, kus on palju teha, aga tegevus on justkui halvatud just selsamal põhjusel, et palju on teha. Õpitud tehnikad aitavad sellest „palju on teha, appi, ma ei jõua“ olekust üle saada ja efektiivselt tegutseda. Samuti märkasime kolleegidega, et heasoovlikkuse praktiline käsitlus saab tuua tööelus suure muutuse, olgu siis suhtluspartneriks töökaaslane või klient, enda suhtumine mõjutab suuresti tulemust. Ja muidugi andis kursus suure tõuke isikliku heaolu kasvuks, mis peegeldub nii tööelus kui ka üldises rahulolus ja emotsionaalses tasakaalukuses.”

Tene Viiburg
teadus-arenduskorralduse peaspetsialist
TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekanaat

Taust – Tartu ülikooli sotsiaalteaduste dekanaadis toimus 2017 a augustis Vaikuseminutite poolepäevane koolitus ning selle kogemuse põhjal oli õhus soov teadveloleku oskusi veelgi arendada. Läksime edasi 8-nädalase teadveloleku kursusega, mis võimaldab hakata teadvelolekut järjepidevalt nii tööefektiivsuse kui isikliku heaolu nimel rakendama. Ülalolev kirjeldus on teadveloleku kursuse läbimise tulemus.

Pärnu haigla, vaimse tervise keskus

“Päris julgelt võib öelda, et paljude osalejate jaoks oli see üks parimaid koolitusi, mis meil toimunud on viimasel ajal. Kõik osalejad olid väga rahul koolituse ülesehituse ja päevakava kulgemisega. Koolitaja Matti oli väga armastatud ja mitmed on uurinud, et kas meil on võimalik tulevikus temaga veel koostööd kuidagi teha. Oleme kõik äärmiselt rahul koolitusega ja väga tänulikud materjalide eest. Kõik saime hea emotsiooni ja saime paar tööpäeva „hingata“ ja end laadida. Paljud on kommenteerinud, et neile meeldis, et teooria osa oli edasi antud sellisel kujul, et oli aega tekkivaid mõtteid lahata terve grupiga. Sageli on kogemusi, et koolitusel tekivad hea mõtted, aga teema liigub edasi enne kui saab neid lahti pakkida enda jaoks. Hetkel jagub mul ainult kiituseid teie jaoks.”

Anna-Liisa Delgado
juhtumikorraldaja
Pärnu haigla

Pärnu haigla tellis Vaikuseminutitelt 2-päevase baaskoolituse, mis annab palju praktilist sisendit nii lühikeste keskendumisharjutuste tegemiseks lastega kui ka enda meelerahu eest hoolitsemiseks.

Justiitsministeerium, õiguspoliitika osakond

“Meil on traditsiooniliselt aasta lõpus tervele osakonnale mõeldud koolitus ja selle teema valimiseks küsitakse töötajate arvamust. Mina soovisin Vaikuseminutite koolitust ja see osutus valituks! Mul oli väga põnev, koolitaja tuli kaasa meie mõtete ja soovidega. Mul ei tekkinud hetkekski tunnet, et ei taha kaasa teha. Ja kõige suurem rõõm oli kuulata päeva lõpus tagasisideringis seda, kui väga meeldis see koolitus mu kolleegidele – paljud olid avastanud midagi hoopis uut enda jaoks ja nad olid siiralt tänulikud!”

Külvi Noor
õigusloome korralduse talituse nõunik
Justiitsministeerium

Taust – justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakond tellis 2017. aasta detsembris oma töötajatele ühepäevase Vaikuseminutite koolituse “Teadlikkus suhetesse”.

Swedbank, privaatpanganduse osakond

“Tahan Teid väga tänada, et olite nõus ennast avama, meile aega panustama, ennast „uude vette“ viskama! Te kõik üllatasite ja seda väga positiivses võtmes. Vähem kui 2 nädala jooksul osalesin Vaikuseminutite maitseproovis 2 korda ja mulle üllatuseks oli vol.2 nii lihvitud, täiendatud, et kuulates ja kogedes seda kõike ise teist korda uuesti, oli kõik taas uudne, kaasahaarav. Teist kumab  tõelist professionaalsust! Respect!”

Heidi Tülp
privaatpanganduse osakond
Swedbank

Taust – Vaikuseminutid on Heateo SA portfellorganisatsioon ja nende kaudu jõudis meieni Swedbanki privaatpanganduse osakonna soov meie tegemistesse panustada. Selle koostöö tulemusena arendasime ettevõtete suunal välja 90 minutilise tähelepanu- ja meelerahu harjutuste maitseproovi, mida viisime Swedbanki läbi 2 korda (et kõik soovijad osakonnast saaks osaleda). Teisel korral saatsime osalejatele pärast lühikese tagasisideküsitluse, mille järgi oli soovitusindeksi keskmine lausa 9.66! Paar tekstilist kommentaari ka:

–   “Koolitus oli lühike, mis on just hea nn. isutekitaja. Tekkis soov osaleda täiendaval koolitusel, kus oleks võimalus neid harjutusi põhjalikumalt praktiseerida ning paremal kinnistumisel saaksin neid teha ka nt kodus lapsega.”
–   “Huvitav ja silmaringi avardav võimalus. Kõige rohkem lisaväärtust annavad erinevad harjutused.”

Kui soovid uurida teadveloleku kursuse või maitseproovide korraldamise võimaluste kohta, kirjuta koolitused@vaikuseminutid.ee

NB! Viime teadveloleku kursusi läbi ka inglise keeles. Rohkem infot saab lugeda SIIT.