Toeta oma meeskonna vaimset heaolu

Tõenduspõhine enesejuhtimise oskuste koolitus on parim valik, mida personalijuht või tööheaolu eest vastutav spetsialist oma tiimikaaslastele pakkuda saab. Vaikuseminutite kursused toetavad stressi, ärevuse ja pingetega toimetulekul. 

Korraldame teadveloleku (mindfulness) metoodika võimalusi tutvustavaid töötubasid ja vaimse heaolu jaoks vajalike oskuste õppe kursuseid. 

Kui soovid toetada oma meeskonna vaimset heaolu pakkudes neile stressi ja ärevust vähendavaid ning tähelepanu ja keskendumisvõimet suurendavaid oskusi, kirjuta: jana@vaikuseminutid.ee  helista +372 56 800 752 või täida allolev vorm. 

NB! Viime teadveloleku kursusi läbi ka vene keeles ja inglise keeles.

Teadveloleku kursusel on osalenud tiimid

2024. aasta seisuga on Vaikuseminutite teadveloleku kursustel osalenud üle 1500 inimese ja meie soovitusindeksi keskmine on 10 palli skaalal 9.3. 

Swedbank, privaatpanganduse osakond

“Tahan Teid väga tänada, et olite nõus ennast avama, meile aega panustama, ennast „uude vette“ viskama! Te kõik üllatasite ja seda väga positiivses võtmes. Vähem kui 2 nädala jooksul osalesin Vaikuseminutite maitseproovis 2 korda ja mulle üllatuseks oli vol.2 nii lihvitud, täiendatud, et kuulates ja kogedes seda kõike ise teist korda uuesti, oli kõik taas uudne, kaasahaarav. Teist kumab tõelist professionaalsust! Respect!”

Heidi Tülp
privaatpanganduse osakond
Swedbank

Taust – Swedbanki privaatpanganduse osakond soovis meie tegemistesse ja arendustöösse panustada. Selle koostöö tulemusena arendasime ettevõtete suunal välja 90 minutilise tähelepanu- ja meelerahu harjutuste maitseproovi, mida viisime Swedbanki läbi 2 korda (et kõik soovijad osakonnast saaks osaleda). Teisel korral saatsime osalejatele pärast lühikese tagasisideküsitluse, mille järgi oli soovitushinnangu keskmine lausa 9.66! 

Justiitsministeerium, õiguspoliitika osakond

“Meil on traditsiooniliselt aasta lõpus tervele osakonnale mõeldud koolitus ja selle teema valimiseks küsitakse töötajate arvamust. Mina soovisin Vaikuseminutite koolitust ja see osutus valituks! Mul oli väga põnev, koolitaja tuli kaasa meie mõtete ja soovidega. Mul ei tekkinud hetkekski tunnet, et ei taha kaasa teha. Ja kõige suurem rõõm oli kuulata päeva lõpus tagasisideringis seda, kui väga meeldis see koolitus mu kolleegidele – paljud olid avastanud midagi hoopis uut enda jaoks ja nad olid siiralt tänulikud!”

Külvi Noor
õigusloome korralduse talituse nõunik
Justiitsministeerium

Taust – justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakond tellis oma töötajatele ühepäevase Vaikuseminutite koolituse “Teadlikkus suhetesse”. Koolituspäeva teemaks on suhete emotsionaalne kunst ning koos uuritakse, kuidas tulla toime keerulistes suhteolukordades. Koolitus on kogemuslik ja praktiline, selle tulemusena kasvab osalejate emotsionaalne ja sotsiaalne paindlikkus.

Võta ühendust ja küsi lisainfot kursuste kohta

Hidden

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kui soovid otse suhelda kirjuta: jana@vaikuseminutid.ee või helista +372 56 800 752

Osalenute muljeid

Tartu ülikool, sotsiaalteaduste dekanaat

Taust – Tartu ülikooli sotsiaalteaduste dekanaadis toimus Vaikuseminutite poolepäevane koolitus ning selle kogemuse põhjal oli õhus soov teadveloleku oskusi veelgi arendada. Läksime edasi 8-nädalase teadveloleku kursusega (2-tunnine õpiamps igal nädalal), mis toetab tõhusalt teadveloleku järjepidevat kasutamist nii tööefektiivsuse kui isikliku heaolu kasvatamiseks. Tallinna Ülikoolis läbiviidud uuring näitas, et osalejatel oli kursuse järel madalam tööstress, kõrgem subjektiivne heaolu ja parem tähelepanelikkus (vähem hajevilolekut ja hooletusvigu).

“Kursuse läbimine õpetas kindlasti paremini keskenduma, sest treenisime palju tähelepanu püsivust ning oskust mitte minna kaasa ebavajalike või ka nt ärevust kasvatavate mõtetega. See tulemus ilmnes vahel isegi koosolekutel, kus keegi teistele meelde tuletas: püsime asja juures, ärme muretse ilmaasjata. Kogesime mõju ka olukordades, kus on palju teha, aga tegevus on justkui halvatud just selsamal põhjusel, et palju on teha. Õpitud tehnikad aitavad sellest „palju on teha, appi, ma ei jõua“ olekust üle saada ja efektiivselt tegutseda. Samuti märkasime kolleegidega, et heasoovlikkuse praktiline käsitlus saab tuua tööelus suure muutuse, olgu siis suhtluspartneriks töökaaslane või klient, enda suhtumine mõjutab suuresti tulemust. Ja muidugi andis kursus suure tõuke isikliku heaolu kasvuks, mis peegeldub nii tööelus kui ka üldises rahulolus ja emotsionaalses tasakaalukuses.”

Tene Viiburg
teadus-arenduskorralduse peaspetsialist
TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekanaat

Pärnu haigla, vaimse tervise keskus

Pärnu haigla tellis Vaikuseminutitelt 2-päevase lühiharjutuste kursuse, mis annab palju praktilist sisendit ja konkreetseid vahendeid, et vähendada stressi ja väsimust ning ennast lühikeste pausidega tõhusalt kosutada. 

Kursus on kogemuslik ja õpitavad lühiharjutused on tõendatud mõjuga – Tartu Ülikooli kontrollgrupiga uuringu järgi tõi nende lühiharjutuste järjepidev kasutamine kaasa madalama füsioloogilise stressi ja väiksema kurnatuse võrreldes kontrollgrupiga, kus sama aja vältel lihtsalt puhati (nutivahenditeta). Seega pakuvad need lühiharjutused praktilise ja lihtsa võimaluse efektiivselt puhata ning enda vaimse tervise eest hoolt kanda.

“Päris julgelt võib öelda, et paljude osalejate jaoks oli see üks parimaid koolitusi, mis meil toimunud on viimasel ajal. Kõik osalejad olid väga rahul koolituse ülesehituse ja päevakava kulgemisega. Koolitaja Matti oli väga armastatud ja mitmed on uurinud, et kas meil on võimalik tulevikus temaga veel koostööd kuidagi teha. Oleme kõik äärmiselt rahul koolitusega ja väga tänulikud materjalide eest. Kõik saime hea emotsiooni ja saime paar tööpäeva „hingata“ ja end laadida. Paljud on kommenteerinud, et neile meeldis, et teooria osa oli edasi antud sellisel kujul, et oli aega tekkivaid mõtteid lahata terve grupiga. Sageli on kogemusi, et koolitusel tekivad hea mõtted, aga teema liigub edasi enne kui saab neid lahti pakkida enda jaoks. Hetkel jagub mul ainult kiituseid teie jaoks.”

Anna-Liisa Delgado
juhtumikorraldaja
Pärnu haigla 

 

Liitu uudiskirjaga

Ole kursis teadveloleku teemaliste artiklite ja koolitustega 

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Alusta kohe videokursusega omas tempos!