Meile andis hoogu 508 inimest. Südamlik tänu teile! Käsiraamatud on trükist tulnud ning raamatuesitlused toimusid 29.08 Tallinnas ja 30.08 Tartus. Nutiäpp saab valmis hilissügisel.

Kel soov Vaikuseminutite harjutustega põhjalikumalt tutvuda, neid ootame avatud koolitustele – uued grupid alustavad augustis-septembris tervelt 8 linnas üle Eesti!

TÄNAME508 hooandjat!


MTÜ Vaikuseminutid kogub Hooandja ühisrahastusplatvormi kaudu toetusi uudse, lastele sobivaid keskendumisharjutusi pakkuva käsiraamatu ja äpi väljaandmiseks.
Vt käsiraamatu ja äpi tutvustust Hooandjast!

Käsiraamatu kaas (projekti avapilt ja pilt tekstis)MTÜ Vaikuseminutid on tänaseks koolitanud üle 1100 õpetaja selleks, et harjutada laste ja noortega keskendumiseks vajalikke oskusi. Tagasisideküsitlused näitavad, et üle 90% vastanud õpetajatest märkavad harjutuste tulemusena laste paremat keskendumist ja püsivust. Tulenevalt lapsevanemate suurest huvist on võetud järgmiseks sihiks toetada lihtsasti läbiviidavaid koduseid keskendumisharjutusi uudse käsiraamatu näol. Raamatus toodud harjutusi on hea kasutada näiteks rahuliku uinumise toetajana ja lapse muremõtete, ärevuse, püsimatuse või ülekeevate tunnetega toimetulekuks.

Algatuse eestvedaja Nelli Jungi sõnul aitavad juba paariminutilised harjutused lapsi keskendumisel. “Kui laps on õppinud emotsioonide rahustamise või tähelepanu koondamise harjutusi, piisab vaid paarist minutist, et jõuda rahulikuma ja keskendatuma olemiseni. Sellise oskuse võtab laps kaasa ka oma täiskasvanuellu, olles kokkuvõttes tõhusam ja toredam inimene,” selgitas Jung.

“Õpetajate ja lapsevanemate seas on Vaikuseminutite vastu üha suurenev huvi, mis näitab ühelt poolt vajadust lihtsate toimivate eneseregulatsiooni-võtete vastu, teisalt ka seda, et need harjutused tõepoolest töötavad,” põhjendas raamatu vajalikkust psühholoog Helena Väljaste.

Väljaste väitel on Vaikuseminutitel juba suur toetajaskond, kellele antakse läbi Hooandja kampaania võimalus tutvuda trükisooja raamatuga juba augustis.

Keskendumist soodustavaid teadveloleku (ingl mindfulness) harjutusi kasutatakse enam kui 60 riigi koolides üle kogu maailma. Harjutuste tegemise pikaajaliseks mõjuks on väiksem konfliktsus ning oskus ise end rahustada. Käsiraamatust saab lugeda Eesti laste ja täiskasvanute kogemustest harjutuste kasutamisel nagu ka vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

Lastele sobivate keskendumisharjutuste käsiraamat jõuab toetajateni augustis, sügisel tuleb raamat müüki ka Eesti suuremates raamatupoodides.

Kõik huvilised on kuni 31. juulini oodatud projekti toetama ühisrahastusplatvormi Hooandja kodulehel hooandja.ee.

Toetusega 6000 EUR anname välja laste keskendumisharjutuste käsiraamatu.
Toetusega 9000 EUR saame lisaks käsiraamatule välja tuua harjutuste tegemist soodustava äpi. Äpp muudab harjutused lihtsalt kasutatavaks igas elusituatsioonis.

Vaikusminutite äpp (pilt tekstis)

MTÜ Vaikuseminutid pakub alates 2015. aastast õpetajatele lasteaedades ja koolides praktilisi koolitusi selleks, et laste ja noortega keskendumiseks vajalikke oskusi harjutada. Lihtsad harjutused nagu keskendunult hingamise jälgimine, helide kuulamine, ümbruskonna või enesetunde uurimine, on uuringute kohaselt positiivse mõjuga nii stressile, enesetundele kui tähelepanuvõimele.

Vaikuseminutid on Heateo SA portfelliorganisatsioon ning tänusõnad Telia kommunikatsiooniüksusele abi eest.
Kui tunned, et soovid õlga alla panna, siis palun toeta meid Hooandjas ning jaga meie Facebooki videopostitust oma sõprade ja tuttavatega!