Õpi Vaikuseminutite Noortekursuse juhendajaks

Vaikuseminutite Noortekursus on tõenduspõhine tähelepanu ja enesejuhtimise oskuste kursus, mis on suunatud  põhikooli lõpuosas ja keskkoolis õppivatele teismelistele. Noortekursus põhineb teadvelolekul (ingl k mindfulness) – see on tähelepanelik hinnanguvaba ja heasoovlik kohalolu. Seda kasutades saab noor aina paremini märgata parasjagu enda sees ja ümber toimuvat ning õppida end tasakaalustama ja tegema valikuid ka keerulistes olukordades.

Keeruliste emotsioonidega toimetulek on teismelistele üks raskemaid teemasid. Kursusel õpivad nad tõhusaid võtteid, kuidas emotsiooni meelevalla alt pääseda, vaadata olukorda kainema pilguga ja teha teadlikke valikuid.

Vaikuseminutite noortekursuse juhendaja väljaõpe

Soovid õpetada noortele vajalikke eluoskuseid ühiskonnas toimetulekuks?
Vaikuseminutite noortekursuse OMA juhendajana õpetad noortele oskuseid tulla paremini toime:
•   stressi ja väsimusega;
•   keeruliste emotsioonidega, hajeviloleku ning muremõtetega;
•   ärevuse ja meeleolulangusega.

Toimumisaeg:  22.23. august 2024. a
Toimumiskoht: Tartu (ruumid täpsustamisel)
Koolitaja: Lii Kaudne

Hind: 250 eurot (sisaldab kahe koolituspäeva maksumust ning ka juhendaja raamatut, ühte töövihikut, isiklikku juurdepääsu noorteäpile ning töövahendite komplekti aktiivtegevuste läbiviimiseks).

Huvi korral pane ennast juhendaja kursusele kirja siin.

Korraldame kursuse läbiviijatele regulaarseid kogemuskohtumisi ja oleme valmis pakkuma vajaduspõhist nõustamist kursuse läbiviimise ajal.

Juhendaja väljaõpe on kogemuslik st saame ühiselt kogeda kursusel olevaid harjutusi ja eksperimente ning arutleda üheskoos võimalike ettetulevate keerukate kohtade üle, samuti saab väljaõppe läbiviija jagada juba olemasolevaid kogemusi.  Kursuse õppekava leiad siit. Juhendaja väljaõppel osalemine eeldab ka kuni 3-tunnist kodust ettevalmistust.

Väljaõppel osalemise eelduseks on noortega töötamise kogemus ja järgnevate kursuste läbimine:
•   tähelepanu ja meelerahu lühiharjutuste kursus (2 päeva või online 4x2h)
•   Teadliku õpetaja kursus “Õpetaja vaimne tervis ja turvaline õpikeskkond” (4 päeva)
•   Teadveloleku kursus: 2h sinu meelerahu heaks 8 nädalat järjest; iganädalased kohtumised teemadel: teadlikkus, lõdvestumine, kohalolu, mõttemustrid, emotsioonid, suhted, tasakaalus elu, teadlikuna edasi. 

Kui soovid teadveloleku uudiste ja kursustega kursis olla siis liitu uudiskirjaga

This field is for validation purposes and should be left unchanged.